Večírek, který vznikl jako provizorium v covidové době, se na začátku července dočká svého sedmého pokračování. I letos se nám podařilo dát dohromady zajímavou směs vystupujících – přivítáme tzv. osvědčené klasiky, ale i kapely, které u nás dosud nikdy nehrály. Stejně jako každý rok budeme hrát pod klenbami v kamenném chlívě, vedro ani déšť nás teda nezastaví.

Můžeme začít osvědčenýma klasikama. Aran Satan u nás už párkrát kázal. Teď má venku nový album Konspirace, které vyšlo na Silver Rocket. Když vrhnete mezi lidi SLOVO obrovskejma basketbalovejma prackama, je jasný, že aspoň po jednom odrazu od zdi se dostane do hlavy každýmu. Vidíte se v tom?
„Ráno vstáváme, hádej kam jdeme,
plný vagóny, snad si sedneme,
vstříc splátkám, vstříc pojebům,
vstříc hypotékám, můj hrad můj dům,
můj záhon, moje zahrada,
mají nás v moci, krysy a mloci,
vedle soused naříká v noci,
HDP to zní hrdě…“
Loni hrála na Otovickým punku Zeměžluč. Šotymu se u nás na statku líbilo a zaujalo ho, že děláme akci i vevnitř mezi kamennýma sloupama. Slovo dalo slovo a domluvili jsme tenhle speciální koncert. Zeměžluč přijíždí s úplně čerstvou deskou Všeho do času, která hned od začátku dává najevo, kde je pravda a za co stojí bojovat.
S Kvanem máme dohodu, že každý rok přiveze do chlívku nějakou svou novou kapelu. Žádný strom ale neroste do nebe, proto nás po Hospital Brut, Ÿperitiff nebo buchty/nouze letos čeká opáčko s Tilikum. Tenhle instrumentální noise rock s výtvarnickou rytmikou ale všichni žereme, tak kde je problém?
A pak tu máme nováčky, i když v mnoha případech to neplatí pro celou kapelu – v Hothouse hraje třeba Gregory, který tu hrál se Stres nebo Zhasni s Filipem (Alpha Strategy). Kapela u nás navíc byla v zimě v období třeskutejch mrazů na soustředění, tentokrát si tak užije barák v o padesát až šedesát stupňů jiný realitě a s divákama.
Drutty jsou z těch kapel, který dlouho sledujeme z povzdálí (ano, myšleno geograficky, protože jsou z Kopřivnice). Jediná šance, jak je vidět živě, je pozvat si je na Broumovsko. Jejich hudbu perfektně popisuje sleevenote jejich posledního alba Laššské bahno – čtěte, poslouchejte a nebojte se metalu, „který se nebojí být nedokonalý“. Jako sám život.
Poslední nováčci přijíždějí z říše harcovníků. DVO je polovina Gnu, Aran není jen mužem slova, ale i mužem baskytary, od bicích ho jistí Olda. Žádná nahrávka ještě není k dispozici, ale věřte, že to bude dobrý.
Závěr večírku obstará DJ Kazimierz Salceson. Płyty pod tímhle nickem roztáčí legenda domácí alternativní baskytary (mj. Thema Eleven, River for Sale nebo Kiss Me Kojak) a tančit můžeme až do rána.
Koncerty probíhají uvnitř starého kamenného chlívu a jak už jsme psali v úvodu – nezastaví nás ani vedro, ani déšť. Na místě je možné zaparkovat, i když kapacita není nafukovací – kdo přijede busem až do vsi nebo vlakem do Broumova a pak si dá cca hodinovou procházku, získává body navíc. Hledejte nás na adrese Otovice 139.
Přichystaný bude výborný občerstvení od Kafé!Kafka, stan můžete rozbít přímo v zahradě okolo baráku. Ideální výše vstupnýho je 450 CZK, ale nebudeme se zlobit, pokud přispějete míň (nebo i víc, samozřejmě).
Link na event na Facebooku.
Těšíme se na vás!